Skip to main content
Outside view of Giving Tree private home in the United States.
15 Mar 2022

Kaip uždaryti aliuminio perdirbimo ciklą

Aliuminis yra patvari ir universali medžiaga, puikiai tinkanti tiek naujos statybos, tiek renovacijos projektams. Bet ar žinojote, kad jį galima 100 % perdirbti? Tiesą sakant, aliuminį galima perdirbti be galo daug kartų, neprarandant jo kokybės. Geriausias žiediškumas.

Reynaers aliuminio profiliai sudaryti iš patvarių medžiagų, kurios užtikrina elegantišką estetiką ir puikų veikimą viename. Jūsų langai ir durys gali būti įvairių dizainų, papildantys bet kokį architektūrinį stilių. Tačiau sistemos ne tik nuostabiai atrodo, bet ir yra beveik visiškai perdirbamos, todėl taip pat siūlo atsakingą ekologiškos statybos sprendimą. Paaiškiname, kaip aliuminis yra perdirbamas, ir aptariame mūsų tvaraus požiūrio privalumus.

"Aliuminis yra visiškai perdirbamas ir visada siūlo ekologišką statybinį sprendimą."

Aliuminio perdirbimo procesas

Perdirbimo procesas prasideda nuo senų aliuminio profilių išmontavimo ir baigiasi visiškai naujomis durimis, langais ir fasadais, sumontuotais jūsų projekte. Atlikdami šiuos kelis tolesnius veiksmus, galime pasiūlyti aukštos kokybės sprendimus, darančius nedidelį poveikį aplinkai:

aliuminio pjaustymas ir rūšiavimas

Išmontavus senas dailylentes iš pastato, aliuminis atskiriamas nuo visų kitų medžiagų rūšių ir supjaustomas į lengvai apdorojamus gabalus.

Aliuminio lydymas ir ruošinių liejimas

Kai išrūšiuotas aliuminis yra pakankamai grynas, kad jį būtų galima pakartotinai naudoti kaip pagrindinę medžiagą, jis lydomas ir liejamas į ruošinius. Ruošinys - tai forma, naudojama aliuminiui gabenti į ekstruderius, kurie jį tiekia į ekstruzijos mašinas.

Profilių išspaudimas

Ruošiniai vėl išlydomi iki reikiamos temperatūros ir dideliu slėgiu stumiami per formą. Išeinanti medžiaga šiek tiek ištempiama, kad būtų ištiesinta, o tada supjaustoma iki reikiamo ilgio - dažniausiai apie septynis metrus.

Projekto profilių užsakymas

Remdamasis vietoje atliktais matavimais, langų gamintojas kitam projektui užsako tam tikros spalvos profilius. Todėl septynių metrų ilgio profiliai, prieš išsiunčiant juos gamintojui, dažomi arba anoduojami.

Naujų langų gamyba ir montavimas

Gamintojas supjausto profilius iki reikiamo dydžio ir juos tinkamai sumontuoja. Kai langai paruošti, jie gabenami į statybų aikštelę ir montuojami į konstrukciją. Po kelių dešimtmečių ciklas gali prasidėti iš naujo.

Kodėl perdirbame aliuminį

Dabar jau žinote, kaip, tačiau paaiškinsime, kodėl perdirbame aliuminį. Kadangi aliuminis yra pagrindinė mūsų sistemose naudojama medžiaga, jis turi didžiausią poveikį gerinant mūsų gaminių tvarumą.

Šiuo metu iki 95 % viso "eksploatacijos pabaigoje" esančio aliuminio pereina perdirbimo procesą, kaip aprašyta pirmiau. Tačiau dabartinė pasaulinė aliuminio paklausa viršija turimą perdirbto aliuminio kiekį - tai reiškia, kad pramonei vis dar reikia gaminti pirminį aliuminį. Laimei, daugelis bendrovių, tarp jų ir "Reynaers Aluminium", stengiasi mažinti anglies dioksido pėdsaką, aliuminio gamybą paremdamos atsinaujinančiais energijos šaltiniais, pavyzdžiui, hidroenergija. Rezultatas yra tai, ką vadiname "mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančiu aliuminiu".

Visuose savo gaminiuose "Reynaers Aluminium" siekia tobulos pusiausvyros tarp perdirbto ir mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančio aliuminio. Tokiu būdu galime pasiūlyti puikų sprendimą jūsų mažai energijos naudojančiam ar pasyviam pastato projektui. Dėl geresnių šiluminių savybių ir garso izoliacijos, daugybės saugos funkcijų ir neribotų dizaino galimybių mūsų ekologiški statybiniai komponentai nepriekaištingai atitinka bet kokio statinio architektūrinius poreikius.

Norite daugiau sužinoti apie aliuminio poveikį aplinkai?

Daugiau informacijos rasite čia

Autorinės teisės

Dovanų medis - "Faulkner Architects" (architektai), Joe Fletcher Photography (fotografas)